DEZODORANT W KREMIE CEDR I PACZULA
Naturą gruczołów potowych jest pocenie. Logiczne. Nasza skóra pod pachami naturalnie wydziela pot i jest to niezwykle ważny proces dla całego organizmu. Dzięki temu ciało reguluje temperaturę, odprowadza zbędne toksyny i nadmiar substancji takich jak aminokwasy, chlorki wapnia, mocznik, sód czy potas.
A jako że w Mydlarni Cztery Szpaki działamy w zgodzie właśnie z naturą, postanowiliśmy stworzyć zdrową alternatywę dla antyperspirantów, czyli nasze deo, które za sprawą doskonale przemyślanej formuły radzi sobie z wilgocią, nieprzyjemnym zapachem, a nawet podrażnieniami. Kosmetyk idealny? Na to wygląda : )
W jego składzie znajdziesz między innymi skrobię ziemniaczaną, marantę trzcinową, glinkę białą, ziemię okrzemkową oraz węglan magnezu. Co łączy te wszystkie substancje? Wysokie działanie absorpcyjne, a co za tym idzie skuteczne pochłanianie potu.
Jednocześnie postanowiliśmy zadbać o bardzo delikatną skórę pod pachami i zapewnić jej odżywienie, ukojenie i regenerację (niezbędną szczególnie po depilacji), dlatego w dezodorancie wylądowało masło shea, a także oleje: kokosowy, ryżowy i z wiesiołka, które łagodzą i zmiękczają skórę, poprawiają jej kondycję oraz działają antyseptycznie i przeciwzapalnie. Dodatek witaminy E niweluje zaczerwienienia, podrażnienia oraz raczy właściwościami wygładzającymi.
Przejdźmy do zapachu. Po pierwsze: neutralizowanie tego nieprzyjemnego wzięła na siebie soda oczyszczona. Po drugie: za orzeźwiające, leśne nuty odpowiadają naturalne olejki eteryczne. Kompozycja cedru, paczuli i lawendy oczarowała nasze nosy i coś tak czujemy (hehe), że skradnie i Wasze. A męskie to już w szczególności.
Szpakowe dezodoranty w kremie możemy już chyba nazwać klasykami na rynku kosmetycznym i wiemy, że sprawdzają się w różnych (często nawet ekstremalnych) warunkach – zarówno latem, jak i zimą; podczas uprawiania sportu; na wakacjach w ciepłych krajach, w górach czy nad morzem. Należy jedynie pamiętać o tym, że żeby dezodorant zadziałał zgodnie z przeznaczeniem, wystarczy zastosować zaledwie odrobinę (ilość porównywalna do ziarnka grochu) na dobrze osuszoną skórę – dzięki temu ma szansę dobrze się wchłonąć. To sprawia, że produkt jest również bardzo wydajny.
Zapraszamy do przejścia na naturalną stronę mocy. Podziękuje Wam ciało, podziękuje środowisko ?
WŁAŚCIWOŚCI I SKŁAD:
Soda oczyszczona – neutralizuje zapachy, działa bakteriobójczo.
Masło shea – odżywia i regeneruje skórę oraz pomaga w łagodzeniu drobnych ran i skaleczeń.
Skrobia ziemniaczana – pochłania wilgoć i zagęszcza konsystencję dezodorantu. Oprócz tego działa na skórę kojąco i łagodzi podrażnienia.
Maranta trzcinowa – sprawia, że skóra staje się delikatniejsza i gładsza, pomaga łagodzić różnego rodzaju otarcia czy skaleczenia i świetnie radzi sobie z pochłanianiem wilgoci (potu).
Olej kokosowy – w dezodorancie ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, a także przyczynia się do leczenia drobnych skaleczeń i mikrourazów skóry oraz… zwyczajnie dba i odżywia skórę pod pachami.
Gliceryna – działa łagodząco i zmiękczająco na skórę, zapobiega wysychaniu kosmetyku.
Glinka biała – to jedna z najdelikatniejszych glinek, dlatego mogą jej używać osoby o bardzo delikatnej i wrażliwej skórze; jej głównym zadaniem jest pochłanianie potu i łagodzenie podrażnień i odświeżenie skóry.
Ziemia okrzemkowa – jej głównym zadaniem jest pochłanianie potu i łagodzenie podrażnień, przy okazji dobrze też wpływa na wygląd i kondycję skóry – wyrównuje jej koloryt, zmiękcza ją, pochłania nadmiar sebum i łagodzi podrażnienia.
Olej z wiesiołka – poprawia stan skóry i stymuluje regenerację jej komórek, ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne.
Węglan magnezu – ze względu na swoje właściwości absorpcyjne pochłania wilgoć.
Olej ryżowy – regeneruje skórę, odżywia, a także oczyszcza ją i działa przeciwzapalnie.
Witamina E – ma właściwości wygładzające i ujędrniające, niweluje zaczerwienienia i podrażnienia, wspomaga regenerację skóry.
Alkohol cetylowy – poprawia reologię produktu.
Olejek eteryczny cedrowy – działa przeciwgrzybiczo i odświeżająco. Pachnie drzewnie, balsamicznie.
Olejek eteryczny paczuli – wykazuje działanie odkażające, łagodzi podrażnienia. Charakteryzuje się drzewno-dymnym aromatem.
Olejek eteryczny lawendowy – działa rozluźniająco, uspokajająco, antyseptycznie i łagodząco.
Kosmetyk bez konserwantów.
Kosmetyk wegański – produkt stworzony bez użycia surowców pochodzenia zwierzęcego.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.