O nas

drzewo o ns e1583188478290Kim jesteśmy?
Na imię mamy Ela i Paweł, ale jeśli pytać kim jesteśmy tu i teraz, to najprościej mówiąc Zwierzolubami.
Nie jest nam obojętny los zwierzaków nieważne czy tych domowych, futrzastych milusińskich, czy tych kolczastych, dzikich, a nade wszystko hodowlanych czy laboratoryjnych. W naszym pojęciu każdy z nich zasługuje na miłość, wolność i szacunek. Dlatego od zawsze staraliśmy się pomagać na wszystkich dostępnych frontach pomocy zwierzętom.  Jako wolontariusze w schronisku dla bezdomnych zwierząt, jako dom tymczasowy dla porzuconych tchórzofretek lub jako wsparcie fundacji prozwierzęcych.
Przez te wszystkie lata często widzieliśmy jak wiele zwierząt jest krzywdzonych i wykorzystywanych. Próbowaliśmy walczyć z tym z użyciem wszystkich dostępnych nam metod. To jednak ciągle mało.
Wiemy bowiem, że nieodpowiednie lub nieświadome wybory konsumenckie w równie dużym stopniu przyczyniają się do cierpienia zwierząt, a temu chcemy zapobiegać.  Wtedy narodził się pomysł stworzenia tego sklepu.
Skąd pomysł na sklep?
Pomysł powstał z potrzeby połączenia pasji z pracą.
Wiemy, że nasze wybory konsumenckie są niezwykle ważne i w dłuższej perspektywie przekładają się na dobrostan zwierząt.  Dlatego sami staramy się używać produktów naturalnych, nie testowanych na zwierzętach, bezpiecznych dla nas i planety. Wierzymy, że w dzisiejszym, zabieganym świecie jest coraz więcej osób, które myślą podobnie jak my i chcą dokonywać etycznych wyborów. Jednak nie wszyscy mogą poświęcić czas na szukanie wiarygodnych źródeł informacji potwierdzających słuszność wyborów. Do takich ludzi oraz do wszystkich, którym są bliskie idee etycznego wytwarzania kierujemy nasze produkty.
Jednocześnie chcemy was zapewnić, że nie tylko produkt jest dla nas ważny. Równie istotny jest proces przetwarzania, pakowania i wysyłki. Dlatego robimy wszystko, aby na każdym etapie zapewnić jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Wszystko w duchu less waste.
Uwaga! Nasz autorski pomysł!
A teraz wisienka na torcie: nasz autorski pomysł.
Formą podziękowania Tobie za dokonanie etycznych wyborów jest możliwość  wyboru konkretnego zwierzaka, któremu w Twoim imieniu przekażemy część naszego zysku. Oczywiście Ty nie dokładasz do tego ani złotówki! To my dzielimy się tym, co dzięki Tobie zarobimy. Wsparcie otrzyma zwierzak, którego sam wybrałeś. Ten, który według Ciebie najbardziej potrzebuje pomocy. Fajnie, prawda?
Jednocześnie zależy nam na transparentności działań.
W podsumowaniu zamówienia zawsze widzisz konkretną kwotę Twojego wsparcia.
Regularnie przekazujemy te środki do wskazanych organizacji opiekujących się wybranymi przez Ciebie zwierzakami, a na naszej stronie prezentujemy informacje poświadczające, że środki na pewno tam trafiły.
Chcemy dzielić się dobrem, ponieważ głęboko wierzymy, że dobro wraca. Pomaganie daje mnóstwo radości i energii. Zatem pomagaj razem z nami!
Ela, Paweł i Rudy na czterech łapach 🙂
Jeżeli podoba się Wam rysunek naszej koleżanki Karoliny to gorąco zapraszamy na jej profil