Koszyk

Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych

jaś, staś i grześ

Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych to fundacja, której celem jest nawiązywanie współpracy z laboratoriami i znajdywanie nowych domów dla zwierząt po nieinwazyjnych doświadczeniach, testach behawioralnych, z grup kontrolnych i nadwyżek hodowlanych. Najczęściej, jeżeli nie są one już w laboratorium “potrzebne”, to są one uśmiercane. Dlatego każda adopcja to uratowanie życia zwierzęcia, które zasługuje na nowy, kochający dom.

Wszystkie zwierzęta, które do niej trafiają są zdrowe, a przebyte doświadczenia nie mają wpływu na ich kondycję, czy późniejsze funkcjonowanie. Laboratorium opuszczają po ocenie lekarza weterynarii.
Trafiają najpierw do domów tymczasowych, skąd potem trafiają do domów stałych.
Główne punkty organizacyjne fundacji znajdują się w Warszawie, Rybniku, Katowicach i Wrocławiu, lecz fundacja współpracuje z laboratoriami na terenie całego kraju, a adoptujący zgłaszają się do niej z całej Polski, a czasem też zza granicy.
Osoby zainteresowane adopcją proszone są o wysyłanie wiadomości na kontakt fundacji na stronie internetowej.
Fundacja chce działać dla dobra zwierząt, działania fundacji nie mają na celu budowania złego wizerunku laboratoriów, nie protestujemy przeciwko laboratoriom. W dyskusji o przeprowadzaniu doświadczeń na zwierzętach fundacja stara się być jak najbardziej neutralna i nie opowiada się po żadnej ze stron, gdyż zależy jej na współpracy i ratowaniu konkretnych zwierząt. Działania fundacji są też zgodne z prawem, a możliwość przekazywania zwierząt do adopcji jest zawarta w Ustawie z dnia 15 stycznia 2015 r. o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych.
Na razie fundacja pomaga w znajdowaniu domów dla szczurów, świnek morskich, królików i myszy. Chętnie pomoże także przy innych gatunkach zwierząt.
Osoby i instytucje, które chciałyby z nią współpracować proszone są o kontakt mailowy: lab.rescue.adopcje@gmail.com
Wszystkie zwierzęta, które trafiają do domów tymczasowych fundacji utrzymywane są na własną rękę – jeśli ktoś chciałby wesprzeć fundację karmą, ściółką lub akcesoriami będziemy to bardzo mile widziane.

Fundacja Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych
ul. Puławska 158/164 /7
02-670 Warszawa

lab.rescue.adopcje@gmail.com
NIP: 5213905199
REGON: 38683545800000
Nr KRS: 0000855434

Osoby chcące wspomóc fundację Lab Rescue proszone są o wpłacanie datków na poniższy nr konta: 04 1600 1462 1892 8633 4000 0001
tytułem: darowizna